Пошук
Орієнтація учнівської молоді на робітничі професії
 Орієнтація учнівської молоді на робітничі професії

Поділитися новиною:

Орієнтація учнівської молоді на робітничі професії

     При виборі професії випускники шкіл часто звертають увагу на те, чи престижна дана професія, чи ні. Чим вищий престиж професії, тим частіше у підлітків виникає бажання пов’язати своє життя з цією професією. За даними соціологічних обстежень кожний другий випускник хоче бути бізнесменом, банкіром, менеджером, частіше звертають увагу на зовнішню сторону професії, аніж на те, в чому полягає суть професії та якими якостями треба володіти, щоб стати професіоналом.

    Проте мало хто обирає робітничі професії або, вибираючи професійне робітниче середовище, орієнтується на професії, які на перший погляд не вимагають значного фізичного навантаження та передбачають комфортно обладнане робоче місце.

   Часто у молоді, яка не знає сучасного виробництва, існують не зовсім правильні уявлення про характер праці на виробництві. В наш час зміст праці значно змінюється, впроваджується складна новітня техніка, підвищується культура праці. Робітник поряд з технічною діяльністю виконує функції спостереження, контролю, управління.

    Негативне ставлення до робітничих професій приводить до того, що багато хто з випускників шкіл орієнтується на продовження навчання в вузі, незалежно від свого покликання, інтересів, здібностей.

     Саме про це йшла розмова на зустрічі  фахівців Куп’янського міськрайцентру зайнятості з випускниками Гусинської та Просянської шкіл  на початку другого семестру, в січні  2017року. Орієнтуючи молодь на робітничі професії, пояснюємо, що висока кваліфікація за робітничою професією  також дає можливість мати досить високий заробіток. А шляхи до здобуття професії є різні, і ВНЗ – це не єдиний і безпомилковий спосіб отримати диплом спеціаліста. Професійну освіту можна здобути поступово: спочатку отримати робітничу професію і бути працевлаштованим. На виробництві можна краще дізнатись і про професію, і пізнати себе, і перевірити свої інтереси та здібності. Якщо ж виникає потреба в підвищенні свого освітнього рівня, то можна продовжувати навчання, заробляючи на нього гроші.

 

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/9374 | Переглядів: 87Дата публікації: 07:57 19.01.2017
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru