Пошук
«Да» - легальній зайнятості!
«Да» - легальній зайнятості!

Поділитися новиною:

«Да» - легальній зайнятості!

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.

Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по майбутніх пенсійних накопиченнях, а відсутність запису в трудовій книжці і зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання, будівництво чи ремонт житла, навчання або лікування, громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити потрібного розміру, або отримають зовсім інші суми, набагато менші.

У разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров'ям, працівник не отримає компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, або вони розраховуватимуться тільки з офіційної, малої заробітної плати.

             Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість.

          Крім того, використання прихованих трудових відносин призводить до зменшення надходжень до місцевого бюджету, звідки беруться кошти для оплати праці вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери.

Сьогодення вимагає, щоб питання легалізації зайнятості жителів району було в центрі соціального діалогу усіх сторін соціального партнерства.

 

Куп’янський міськрайцентр зайнятості веде активну роботу по інформуванню населення з питань легальної зайнятості.

Так протягом 2016 року в центрі зайнятості було проведено 98 семінарів "Легальна зайнятість", де взяло участь 1382 безробітних, також питання тіньової зайнятості постійно розглядається на семінарах "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії", на інформаційному семінарі із загальних питань зайня-тості населення та стану ринку праці регіону, "Молодь на ринку праці","Жінка на ринку праці".

       Крім семінарів проводиться інформаційно-просвітницька робота на індивідуальних прийомах із безробітними громадянами, що зареєстровані в центрі зайнятості, учнівською молоддю, зайнятим населенням, що звертається за консультаціями до центру зайнятості та приймають участь у виїзних акціях центру зайнятості в м. Куп’янську та в селах Куп’янського району.

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/9251 | Переглядів: 101Дата публікації: 10:49 28.12.2016
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru