Пошук
Послуги роботодавцям та соціальним партнерам Куп’янського МРЦЗ
Послуги роботодавцям та соціальним партнерам Куп’янського МРЦЗ

Поділитися новиною:

Послуги роботодавцям та соціальним партнерам Куп’янського МРЦЗ

Послуги роботодавцям та соціальним партнерам Куп’янського МРЦЗ

 

Найголовнішим напрямом у роботі Куп’янського МРЦЗ є співпраця з роботодавцями .  На протязі першого півріччя 2016 року переважна більшість ринкоутворюючих підприємств району та міста стали постійними клієнтами та соціальними партнерами служби зайнятості. Для служби зайнятості роботодавець – це клієнт номер один, оскільки роботодавці є найважливішими партнерами служби зайнятості у реалізації державної політики зайнятості населення.

           Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями Куп’янського міськрайцентру зайнятості на семінарах проводять роз’яснювальну роботу щодо послуг для роботодавців,  які надає служба зайнятості, користі та переваг для роботодавців від тісної співпраці з службою зайнятості. Особлива увага під час проведення семінарів приділяється ознайомленню з законодавством про зайнятість та практичним його застосуванням. В першій половині 2016 року було проведено 43 семінарів, в яких взяли участь 459 роботодавців.  Зусилля фахівців служби зайнятості спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності соціально вразливих категорій населення  на ринку праці, стимулювання роботодавців до створення  нових робочих місць. З метою  супроводу підприємців-початківців, а також розвитку підприємницьких ініціатив та самозайнятості населення на базі Куп’янського міськрайцентру зайнятості розпочав роботу консалтинговий центр. В якому роботодавці мають змогу отримати корисну інформацію не тільки спеціалістів центру зайнятості, а й висококваліфікованих фахівців державних установ та спеціалізованих організацій. За період дії консалтингового центру проведено 1 інформаційний семінар на тему: «Як розпочати свій бізнес?», 1 пофконсультаційний семінар на тему: «Від бізнес-ідеї до власної справи». До консалтингового центру звернулось 34 особи,  яким надано  індивідуальні консультації щодо послуг, що можна отримати у консалтинговому центрі. В консалтинговому центрі на сьогодні проведено 10 інформаційних семінарів, в яких прийняло участь 103 особи. За час роботи консалтингового центру 4 роботодавці отримали компенсацію витрат на ЄСВ за 7 чоловік. Всі фізичні особи-підприємці, що зареєструвались у Державному реєстрі, були запрошені на інформаційні семінари в липні місяці.            

          Вдало підібраний персонал  допомагає реалізувати найсміливіші задуми та проекти роботодавця. Тому при підборі претендентів на вільні робочі місця чи вакантні посади роботодавці звертаються до центру зайнятості. Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями використовують широкий вибір послуг з підбору потрібних працівників, намагаючись у найкоротший термін підібрати претендентів, котрі найбільше відповідають потрібним кваліфікаційним вимогам. Так за січень – червень 2016 року було подано до служби зайнятості більше 1626 вакансії, з яких 96 % були укомплектовані.  

        Одним із основних напрямів діяльності центру зайнятості є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. На замовлення роботодавця на підставі угоди, за рахунок коштів Фонду, служба зайнятості організовує підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації громадян за тими спеціальностями, в яких є потреба. До послуг роботодавця пропонується і підвищення кваліфікації безробітних за робітничими професіями. Одним із різновидів підвищення кваліфікації є стажування, яке може проводитися безпосередньо на робочому місці.  У першому півріччі 2016 року до професійного навчання за направленням служби зайнятості було залучено 461  безробітних громадян. Через Харківський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пройшли перепідготовку та підвищили кваліфікацію 63 осіб.

          Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці – є організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Протягом  січня – червня 2016 року між центром зайнятості та роботодавцями укладено 34 договори, створено 630 додаткових робочих місця, були залучені до участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру більше 827 осіб.

            Серед основних положень Закону України «Про зайнятість населення» є стимулювання керівників підприємств до створення нових робочих місць шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Підприємцями Куп’янщини на новостворені робочі місця в 2016 році за допомогою служби зайнятості було працевлаштовані 24 особи з числа безробітних, за які щомісячно службою зайнятості компенсувалися фактичні витрати у розмірі ЄСВ.

             Сьогодні залишається гострим питанням щодо сприяння у працевлаштуванні та соціальному захисті вимушених переселенців.  Постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року №696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо - переміщених осіб» передбачені додаткові стимули роботодавців під час працевлаштування ВПО: за січень – червень 2016 року 2 роботодавці  працевлаштували безробітних осіб з числа вимушених переселенців з компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору цієї категорії осіб.    

 

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/8508 | Переглядів: 116Дата публікації: 10:33 20.07.2016
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru