Пошук
2015 рік – нові пріоритети у взаємодії з роботодавцями Куп’янщини.
2015 рік – нові пріоритети у взаємодії з роботодавцями Куп’янщини.

Поділитися новиною:

2015 рік – нові пріоритети у взаємодії з роботодавцями Куп’янщини.

Найголовнішим напрямом у роботі Куп’янського МРЦЗ є співпраця з роботодавцями.  На протязі 2015 року переважна більшість ринкоутворюючих підприємств району та міста стали постійними клієнтами та соціальними партнерами служби зайнятості.  Протягом січня – грудня 2015 року нашими спеціалістами надано понад 12 тис. послуг.

 На сьогодні служба зайнятості активно підтримує розвиток малого бізнесу  шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю особам, які вирішили зайнятись підприємницькою діяльністю, організовуючи консультації з питань започаткування та провадження підприємницької діяльності. Так, протягом 2015 року було надано 205 консультацій особам, які бажають відкрити власну справу, або мали потребу в консультації. Така  підтримка  допомогла створити та розпочати досить цікаві види бізнесу: «Організація інтернет магазину», «Виробництво тротуарної плитки», «Надання юридичних послуг», «Надання бухгалтерських послуг», «Вирощування свиней», тощо.  У 2015 році допомогу по безробіттю одноразово отримали  44 безробітних громадян, яким виплачено одноразово 721 тис. грн.

           Спеціалісти Куп’янського міськрайцентру зайнятості на семінарах проводять роз’яснювальну роботу щодо послуг для роботодавців, які надає служба зайнятості, користі та переваг для роботодавців від тісної співпраці із службою зайнятості. Особлива увага під час проведення семінарів приділяється ознайомленню з законодавством про зайнятість та практичним його застосуванням.  В 2015 році було проведено 132 семінари, в яких взяли участь 1456 роботодавців.  Зусилля фахівців служби зайнятості спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності соціально вразливих категорій населення  на ринку праці, стимулювання роботодавців до створення  нових робочих місць, розвитку підприємницьких ініціатив.

        Як результат співпраці з роботодавцями,  протягом січня – грудня 2015 року по Куп’янському МРЦЗ зареєстровано 3070 вакансій, 98,1 % з них були укомплектовані за допомогою служби зайнятості.

         Враховуючи потреби підприємств та професійні вимоги до працівників, служба зайнятості проводить професійне навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців. У 2015 році до професійного навчання за направленням служби зайнятості було залучено 712 безробітних громадян. Через Харківський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пройшли перепідготовку та підвищили кваліфікацію 201 особа.

          Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці – є організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Протягом  2015 року між центром зайнятості та роботодавцями укладено 34 договори, створено 753 додаткових робочих місця,   були залучені до участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру більше 1100 осіб.

            Серед основних положень Закону України «Про зайнятість населення» є стимулювання керівників підприємств до створення нових робочих місць шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Підприємцями Куп’янщини на новостворені робочі місця в 2015 році за допомогою служби зайнятості було працевлаштовані 46 осіб з числа безробітних, за які щомісячно службою зайнятості компенсувалися фактичні витрати у розмірі ЄСВ.

             Сьогодні дуже гостро стоїть питання щодо сприяння у працевлаштуванні та соціальному захисті вимушених переселенців з Донецької й Луганської областей,  які переїхали на  територію Куп’янщини.  Постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року №696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо - переміщених осіб» передбачені додаткові стимули роботодавців під час працевлаштування ВПО. Так 07 жовтня 2015 року, після проходження стажування безпосередньо на робочому місці у ФОП Харасик Ж.О. безробітна Некрасова  М.Ю. була прийнята на роботу, а роботодавцю було запропоновано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб.   

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/7957 | Переглядів: 105Дата публікації: 09:13 11.02.2016
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru