Пошук
Служба зайнятості Куп'янщини - 25 років на ринку праці!
Служба зайнятості Куп\

Поділитися новиною:

Служба зайнятості Куп'янщини - 25 років на ринку праці!

21 грудня поточного року виповнюється 25 років з того часу, коли була створена служба зайнятості. Декілька цікавих фактів з історії.

            В архіві Куп’янського краєзнавчого музею є матеріали щодо відкриття та роботи Куп’янської біржі праці в 1927 році.  Це був дуже віддалений прообраз сучасної служби зайнятості. Теперішня служба зайнятості почала формуватися в 70 роках минулого сторіччя після того, як у 1968 році сформувалася служба працевлаштування області. В січні 1979 року проходить формування Бюро по працевлаштуванню і міста Куп’янська, на базі якого в 1991 році створений Куп’янський міськрайцентр зайнятості.

         Найбільше напруження на ринку праці почалося в середині 90-х років після згортання виробництва та масового вивільнення працівників на Куп’янщині - ливарний завод, завод по виготовленню червоної цегли тощо. Саме у цей скрутний час була створена Ківшарівська філія міськрайцентру зайнятості.

Наступним найбільш складним періодом в історії центру були кінець 1999-го та 2000 роки. Тоді рівень безробіття на Куп’янщині сягнув показника майже 9% (для порівняння сьогодні – менше 3%). Практично завдяки роботі центру вдалося уникнути соціального потрясіння. За роки існування центру зайнятості його відвідали тисячі людей зі своїми проблемами, невлаштованістю, розпачем, ім’я яким – безробіття. І кожному тут знайшлося місце, для кожного відвідувача – вичерпна інформація та консультація, а згодом і наполеглива робота по сприянню в працевлаштуванні.

Дякуючи ветеранам, їх працьовитості та мудрості, центру зайнятості вдалося витримати всі випробування часу. Ось їх імена: Ольга Письмак, Галина Кошелєва, Микола Просюк, Світлана Сизонова, Людмила Бєлушко, Тетяна Прокопенко, Ніна Чупахіна, Валентина Суховєєва, Надія Красюк, Наталя Кравчук, Ольга Колісник, Тетяна Тарасенко, Ольга Беспала.

Головне завдання міськрайцентру зайнятості – працевлаштування громадян, тому тісна співпраця з роботодавцями є найважливішою передумовою якісного вирішення цього завдання. Підприємства та підприємці надають звіти про наявність вільних робочих місць, в результаті – маємо інформацію про кількість вакансій. Протягом чверті століття за послугами звернулися 82,9 тис.чол.,  майже кожен другий знайшов роботу. Всього за час існування центру спеціалістами було надано близько 52 тисяч профорієнтаційних послуг громадянам міста та району. Значну увагу приділяємо працевлаштуванню інвалідів, соціально незахищених категорій громадян, внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців із зони проведення антитерористичної операції.

Послуги, які пропонує роботодавцям служба зайнятості, викликає глибоку зацікавленість у останніх. Програма по наданню дотацій працювала з 2001 по 2012 рік. За цей період створено 1339 нових робочих місць, за працевлаштованих безробітних роботодавці отримували щомісячне відшкодування витрат на оплату праці та соціальний внесок. З 2013 року роботодавці мають можливість на компенсацію єдиного соціального внеску, цим правом скористалися 136 юросіб та фізосіб – підприємців.  

Фраза «потрібні кваліфіковані спеціалісти» сьогодні знову повертається. Причому шукають не юристів та менеджерів. У дефіциті – токарі, фрезерувальники, слюсарі, електрики, технологи. Безробітні мають можливість оволодіти однією з професій, які користуються попитом у роботодавців, а також пройти перепідготовку або підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття шляхом організації курсів цільового призначення та стажування безпосередньо у роботодавця. За останні 15 років майже 8,5 тис. осіб виявили бажання пройти курс професійного навчання, щоб відчувати себе конкурентноспроможними на ринку праці. А такі роботодавці як ПП «Адоніс ІІ», ДП «Куп’янський лісгосп», ТОВ «Куп’янська друкарня», ФГ «Клепки», Філія ХОКП «ДРІТ» Куп’янське ПТМ та інші активно сприяють у реалізації цієї державної політики.

Залучення незайнятого населення до громадських робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Цінність полягає в тому, що ця програма охоплює велику кількість незайнятого населення, надає додаткову соціальну підтримку та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу, сприяє благоустрою міста і району, де мешкають самі ж безробітні. За їхньою участю проводиться прибирання парків, скверів, вулиць, прибудинкових територій, відновлення лісових насаджень, ремонт колодязів тощо.  Всього за час існування цього напрямку на громадські роботи було направлено майже 18 тисяч осіб. Найбільш тісно в цьому напрямку працюємо з комунальним підприємствами та управліннями міста, сільськими радами, позаміськими оздоровчими таборами «Сосновий» та «Прометей».

Тим, хто бажає зайнятися підприємницькою діяльністю, відкрити власну справу, центр зайнятості також пропонує послуги: надає професійні консультації, проводить семінари, профдіагностичне обстеження з дослідження підприємницького потенціалу безробітного, направляє на професійне навчання за програмою «Організація діяльності підприємств малого бізнесу». Кожного року десятки осіб обирають шлях підприємництва. Всього за останні 15 років 1520 громадян започаткували власну справу і півтори тисячі чоловік були працевлаштовані на створені ними робочі місця. Види діяльності, якими займаються колишні безробітні, дуже різноманітні. Це організація громадського харчування, ремонт різних видів побутової техніки, косметичний ремонт квартир, вирощування сільгосппродукції, грибів, птиці, надання юридичних, бухгалтерських, косметичних послуг тощо. Для прикладу назву таких суб’єктів підприємницької діяльності – ФОП Соколовська Г.В., ФОП Тарасов А.М., ФОП Чернявська О.Е., ФОП Глушенкова Л.В., ФОП Євсюков О.М. та інші.

Значної популярності набирає програма по отриманню ваучерів. Нагадаю, що ваучером громадяни старше 45 років можуть оплатити навчання як у вищих, так і в професійних навчальних закладах. За 3 роки існування цієї програми 2 особи скористалися правом для отримання другої вищої освіти та 23 особи  пройшли підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці.

Не менш важливим напрямком роботи служби – є професійна орієнтація учнівської та студентської молоді – бо ця програма працює на перспективу.

На сьогодні в 26 навчальних закладах міста і району встановлені програмно-апартні комплекси «Профорієнтаційний термінал». Учні, працюючи на терміналах, отримують інформацію про стан ринку праці, актуальні професії, потребу в фахівцях тощо. Робота на таких апаратах носить пізнавально-інформаційний характер та викликає велику зацікавленість  у дітей. Гарним підґрунтям у роботі вчителів є інформація, яка розміщується на стендах «Барометр професій», такі стенди має кожна сільська і міська школи. Для вихованців дошкільних навчальних закладів проводяться профорієнтаційні заходи «Подорож у країну професій».

Отже, перебуваючи 25 років на ринку праці, служба зайнятості для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, для роботодавців стала надійним партнером, перевіреним часом.

Далі розмову продовжуємо з директором Куп’янського міськрайцентру зайнятості Коваленко Оленою Вікторівною.

  • Олено Вікторівно,  яка вона сучасна «служба зайнятості»?
  • Сьогодні служба зайнятості – це новітні комп’ютерні технології, вдосконалена система соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення, індивідуальний підхід до вирішення проблем кожного, хто втратив роботу чи тільки шукає свою справу в житті. Але, перш за все, служба цінується своїми кадрами. Кожен працівник центру –  високопрофесійний спеціаліст. Налагоджений механізм відносин між всіма членами колективу допомагає найшвидшому розв’язанню проблем, які виникають в процесі роботи.
  • Розкажіть про Ваш колектив.
  • У міськрайцентрі зайнятості сьогодні працює 30 спеціалістів, які об’єднані в чотири відділи.

Відділ взаємодії з роботодавцями на чолі з начальником Бондаренко Світланою налічує 7 фахівців, основним завданням яких є забезпечення високого рівня укомплектування вакантних місць, надання соціальних послуг роботодавцям відповідно до сучасних вимог ринку праці. Відділ пишається молодими талановитими кадрами – Афоніною Тетяною, Дементьєвою Тетяною, які, прийшовши на роботу, активно переймали досвід «метрів» відділу: Григорової Тамари, що вже чверть віку працює в центрі, Держак Тетяни з 22 річним стажем та з майже 20 річним досвідом роботи Манастірової Наталі.  «Забезпечення партнерських стосунків з кожним роботодавцем!» - девіз відділу.

Відділ організації працевлаштування населення з 2001 року працює в умовах Єдиної технології обслуговування незайнятого населення. Реєстрація та облік громадян, надання статусу безробітного, призначення допомоги по безробіттю, а також призначення одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, спільний пошук роботи – це той мінімум, що лягає на плечі тендітних і чуйних жінок, які кожного дня опікуються клієнтами служби зайнятості, котрі втративши роботу та, часом, і віру в майбутнє, з надією та сподіванням приходять до свого «особистого консультанта». Велика любов до людей, толерантність, невичерпний ентузіазм – якості, що притаманні спеціалістам відділу. Незважаючи на велике щоденне психологічне навантаження, плинності кадрів у відділі немає. Такі фахівці як Вепрецька Лілія, Чередник Марина, Скрипник Тетяна, Гончарова Наталя, Рибалко Світлана працюють в центрі більше 15 років. Очолює відділ відповідальна і цілеспрямована Валентина  Стадник.

Ще одним напрямком роботи служби є професійна орієнтація населення. Формування в особистості здатності до вибору певного типу професійної діяльності, що оптимально відповідає її індивідуально-психологічним особливостям, можливостям, інтересам і потребам ринку праці,- важливий елемент при виборі або зміні професії та виду трудової діяльності. За цю ділянку роботи відповідають спеціалісти відділу активної підтримки безробітних на чолі з начальником Лілією Водолазькою. Профінформатори Забудько Оксана та Попова Вікторія надають інформаційно-консультативні послуги відвідувачам, готують і проводять групові та індивідуальні заходи.  Спеціаліст з профнавчання Наталя Хаткевич за результатами профвідбору рекомендує осіб до навчання за замовленням роботодавців. Далеко не в усіх центрах зайнятості є посади спеціалістів, які опікуються молоддю, готуючи їх до майбутнього вибору професії. Враховуючи значну кількість навчальних закладів міста і району, в Куп’янському МРЦЗ  є такий фахівець. Надія Беднарська частий гість не тільки старших класів, а й дошкільнят. Знайомлячи в ігровій формі малят зі світом професій,  сприяє збагаченню та систематизації знань вихованців старших груп про різноманітний світ професій, формуванню пізнавального інтересу до праці та поваги до людей праці.       

Через відділ бухгалтерського обліку на чолі з Валентиною Янченко проходять фінансові потоки не на один мільйон гривень. Лише її високий  професіоналізм та її підлеглих Осадчої Наталі та Надії Козир забезпечує безперебійну своєчасну виплату коштів не тільки тисячам осіб, які мають право на допомогу,  а й працівникам центру. 

З почуттям високого обов’язку працюють заступник директора  Мирошніченко Алла,  юрисконсульт Гуськова Людмила, інженер з комп’ютерних систем Горожанкіна Вікторія.

  • Олено Вікторівно, що побажаєте співробітникам з нагоди ювілею?
  • Дорогі мої колеги! Вашої турботи і піклування потребують і отримують всі верстви незайнятого населення – від учнівської молоді до пенсіонерів. Бажаю Вам щирості і добросердя, порозуміння і згуртованості, мудрості і терпіння. Нехай тепло людської подяки завжди супроводжує Вас! Щиро бажаю гідного життя кожній родині!» 
Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/7775 | Переглядів: 156Дата публікації: 08:59 22.12.2015
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru