Пошук
Допомога служби зайнятості безробітним у відкритті власної справи
Допомога служби зайнятості безробітним у відкритті власної справи

Поділитися новиною:

Допомога служби зайнятості безробітним у відкритті власної справи

 

Якщо до центру зайнятості звертаються безробітні,  які не можуть бути працевлаштовані у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, Державна служба зайнятості допоможе вирішити це питання.

З цією метою їм надається організаційна, консультаційна, правова та фінансова підтримка, організовується навчання основам підприємницької діяльності.

Безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації такої діяльності, допомога виплачується особам, яким виповнилося 18 років, за їх бажанням.

    Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги, то виплачується її залишок.

    Одноразова виплата допомоги по безробіттю особам передпенсійного віку здійснюється на загальних підставах у розмірі річної суми допомоги. Якщо безробітний вже отримав допомогу по безробіттю протягом 360 календарних днів, то йому може бути виплачено одноразово допомога по безробіттю за наступні 360 календарних днів.

У разі припинення або нездійснення підприємницької діяльності упродовж двох років з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця така особа не має права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

       Фахівці служби зайнятості запрошують безробітних громадян відвідати інформаційні семінари, серед них і тематичні з основ підприємництва, зокрема, «Як започаткувати власну справу», «Від бізнес-ідеї до власної справи». Такі заходи спрямовані на орієнтацію шукачів роботи на підприємницьку діяльність, надання загального уявлення про започаткування бізнесу. Учасники інформуються про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, можливості відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості.

Обов’язково проводиться інформування вимушено переміщених осіб  та демобілізованих з АТО  про нові програми, проекти, навчання з підприємницької діяльності,  які допомагають їм відкритті  власної справи.

          Послуги службою зайнятості надаються безкоштовно.

За 10 місяців 2015 року в Куп’янському міськрайцентрі зайнятості отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю  40 безробітних, з них – 26 жінок, молоді до 35 років – 17 чол., осіб з інвалідністю – 4 чол., вимушених переселенців – 4 чол., демобілізованих з АТО - 4 чол.

        Всього було використано за 10 місяців у 2015 р. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для відкриття безробітними власної справи на загальну суму 593293 гривні.

        Найпопулярнішими видами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, надання послуг населенню (бухгалтерських, консультаційних, побутових, ремонтно-будівельних, транспортні перевезення, фотозйомка), сільське господарство (розведення свійських тварин, вирощування рослин).

      Одним із прикладів  у відкритті власної справи за допомогою служби зайнятості у 2015 році є приклад Довгополого Артема Анатолійовича, 1986 року народження, який був демобілізований з АТО у серпні 2015 року.

      Довгополий А.А. закінчив ВПУ- 27 сел. Ківшарівка, отримав професію електрогазозварника, працював в Харківській Українській Тентовій компанії, має 7 років досвіду зварювальника.

     У вересні 2015 року після демобілізації з АТО звернувся до Куп’янського міськрайцентру зайнятості, отримав статус безробітного,  відвідав семінар «Від бізнес-ідеї до власної справи» і вирішив розпочати власну справу, склав бізнес-план на тему «Виконання зварювальних робіт», захистив його і  28 жовтня      2015 р. був знятий з обліку безробітних у зв’язку з отриманням одноразової виплати допомоги по безробіттю.

   Артем Анатолійович має підсобні приміщення та гараж,  планує виконання зварювальних  робіт при виготовленні металевих виробів будівельного призначення: вхідні двері, ворота гаражні, ворота дворові, хвіртка садова, решітка на вікна, ємність для води та інше. Вже має клієнтів які зверталися за його послугами, планує дати об’яви в місцеві газети «Вісник Куп’янщини», «Наш город», «Регіон» та на месцеве телебачення.

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/7566 | Переглядів: 185Дата публікації: 13:52 09.11.2015
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru