Пошук
Ні - «тіньовій» зайнятості!
Ні  - «тіньовій» зайнятості!

Поділитися новиною:

Ні - «тіньовій» зайнятості!

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.

Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по майбутніх пенсійних накопиченнях, а відсутність запису в трудовій книжці і зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання, будівництво чи ремонт житла, навчання або лікування, громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити потрібного розміру, або отримають зовсім інші суми, набагато менші.

У разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров'ям, працівник не отримає компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, або вони розраховуватимуться тільки з офіційної, малої заробітної плати.

             Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість.

          Крім того, використання прихованих трудових відносин призводить до зменшення надходжень до місцевого бюджету, звідки беруться кошти для оплати праці вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери.

Сьогодення вимагає, щоб питання легалізації зайнятості жителів району було в центрі соціального діалогу усіх сторін соціального партнерства.

 

Куп’янський міськрайцентр зайнятсті веде активну роботу по інформуванню населення з питань легальної зайнятості.

Так протягом 2014 року в центрі зайнятості проводилися семінари:

 

  • Семінар "Техніка пошуку роботи". Перша сесія "Оволодій ситуацією" (222 семінари, де брало участь  4246 осіб)
  • Семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії" (32 семінари, де брало участь  577 осіб)
  • Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці регіону  (202 семінари, де брало участь 1491 особа)
  • Профінформаційний семінар "Легальна зайнятість" (47 семінарів, де брало участь 880 осіб)
  • Семінар "Молодь на ринку праці" (6 семінарів, де брало участь 51 особа)

       Крім семінарів проводиться інформаційно-просвітницька робота на індивідуальних прийомах як із безробітними громадянами, що зареєстровані в центрі зайнятості, так із занятим населенням, що звертається за консультаціями до центру зайнятості та приймали участь у виїзних акціях центру зайнятості в м. Куп’янську та в селах Куп’янського району.

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/6515 | Переглядів: 101Дата публікації: 13:57 16.12.2014
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru