Пошук
Служба зайнятості допомагає безробітним отримати професію та працевлаштуватися!
Служба зайнятості допомагає безробітним  отримати професію та працевлаштуватися!

Поділитися новиною:

Служба зайнятості допомагає безробітним отримати професію та працевлаштуватися!

     Якщо  до центру зайнятості звертається людина яка бажаєте працювати, але не має освіти, або така що не може знайти роботу за фахом, мріє стати виноградарем, косметиком чи квіткаркою, а жоден навчальний заклад області не готує таких спеціалістів, то розв’язати ці проблеми допоможе служба зайнятості, яка пропонує дорослому населенню змінити професію або оволодіти новою, підвищити кваліфікацію у сучасних навчальних комплексах – центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

     Професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах Державної служби зайнятості України, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців - замовників кадрів за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

     На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це і стажування на робочому місці, і навчання за індивідуальними програмами, і з використанням модульних технологій, і дистанційне навчання. За направленням служби зайнятості безробітні вчаться на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в Дніпропетровській, Сумській,  Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській та Харківській областях.

    У центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можна освоїти спеціальності деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування населення і торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту та інших робітничих професій, які є затребуваними на ринку праці.

    Професійне навчання безробітних проводиться службою зайнятості з урахуванням вимог ринку праці, перспектив розвитку регіону, в тому числі для зайняття підприємницькою діяльністю, що обумовлюється відповідним договором між особою та регіональним центром зайнятості. Професійне навчання зареєстрованих безробітних визначено ст. 35 Закону України "Про зайнятість населення".

Види професійного навчання:

підготовка - надається безробітним громадянам, котрі не мають професії і спрямовується на оволодіння ними спеціальних знань, вмінь та навичок за професіями, що користуються попитом на ринку праці;

перепідготовка - здійснюється з метою оволодіння спеціальними знаннями, уміннями та навичками за новою професією безробітними громадянами, котрим не може бути запропонована прийнята робота;

підвищення кваліфікації - спрямовується на розширення та поглиблення раніше набутих знань, умінь та навичок робітників та спеціалістів з числа безробітних громадян до рівня, що відповідає сучасним вимогам науки і техніки;

курси цільового призначення - підвищення кваліфікації безробітних з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

стажування - підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

   Куп’янським  міськрайцентром зайнятості протягом 11 місяців поточного року було направлено за різними видами навчання 650 осіб, закінчили навчання 542 безробітних, з них працевлаштовані 510 осіб, що становить 94,1% працевлашування після профнавчання.

  У 2014 році 19 безробітних отримали нову професію шляхом перепідготовки, вони навчалися в учбово-курсовому комбінаті за професією «оператор котельні» і  в Харківському центрі професійно-технічної освіти за професіями: кухар, швачка, кравець, оператор верстатів з програмним керуванням, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. На даний час продовжує навчатися  в Харківському центрі професійно-технічної освіти  безробітні за професіями «швачка» та «оператор верстатів з програмним керуванням»

   Також безробітні отримують нові професії безпосередньо  на підприємствах за індивідуальною формою навчання.

    Куп’янський міськрайцентр зайнятості плідно співпрацює з  Харківським центром професійно-технічної освіти. Так там протягом року пройшли навчання 115 безробітних, 12 осіб навчалися на курсах «Стратегічне планування і розвиток приватного підприємництва», де вони оволоділи основам ведення бізнесу та відкрили власну справу. 97 осіб підвищили свою кваліфікацію на курсах цільового призначення, 6 отримали нову професію.

    Більшість безробітних проходе навчання безпосередньо на робочих місцях шляхом стажування на підприємствах, в організаціях, установах міста та району. Найбільшим попитом користуються такі професії: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, водій автотранспортних засобів, слюсар-ремонтник, швачка, офіціант, тракторист.

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/6503 | Переглядів: 273Дата публікації: 16:09 11.12.2014
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru