Пошук
Власна справа - шлях до успіху
Власна справа - шлях до успіху

Поділитися новиною:

Власна справа - шлях до успіху

Державна служба зайнятості усіляко підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, допомагаючи їм у започаткуванні власної справи.

З цією метою їм надається організаційна, консультаційна, правова та фінансова підтримка, організовується навчання основам підприємницької діяльності.

Для стимулювання самозайнятості населення, їх підприємницької ініціативи Державна служба зайнятості забезпечує надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій із практичного застосування законодавства з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників державних органів влади у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики.

         Отже, якщо людина втратила роботу і її професія є не затребувана на ринку праці, варто звернутися в центр зайнятості, де їй буде надано статус безробітного. Фахівці служби зайнятості запрошують безробітних громадян відвідати інформаційні семінари, серед них і тематичні з основ підприємництва, зокрема, «Як започаткувати власну справу», «Від бізнес-ідеї до власної справи». Такі заходи спрямовані на орієнтацію шукачів роботи на підприємницьку діяльність, надання загального уявлення про започаткування бізнесу. Учасники інформуються про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, можливості відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості. Протягом січня-жовтня 2014 р. по Куп’янському міськрайцентру зайнятості  було проведено близько 28 таких семінарів, участь у яких взяли майже 201 безробітний.

 Щоб допомогти людині визначити її підприємницький потенціал, обрати професійну діяльність, до якої в неї є схильність, інтерес та прагнення, і є можливість реалізувати їх у бізнесі, проводиться профдіагностичне обстеження майбутнього підприємця - «Методика дослідження підприємницького потенціалу».

         Фінансова підтримка полягає у виплаті допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Можливо, цих коштів недостатньо для цілковитої організації бізнесу, але, все ж таки, для початку, за словами багатьох безробітних, це неабияка підтримка. Це можливість закупити потрібне обладнання, орендувати приміщення та зробити ремонт. А для підприємця-початківця це дуже важливо. Скористатися цією послугою можуть безробітні, яким виповнилося 18 років і які не можуть бути працевлаштовані за сприяння і які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

         Якщо людина твердо вирішила покінчити із кар’єрою найманого працівника та розпочати власну справу, служба зайнятості ще й допоможе опанувати ази підприємництва. Безробітним пропонується пройти навчання на курсах цільового призначення «Стратегічне планування та розвиток приватного підприємництва», де слухачі ознайомлюються з основами ринкової економіки, організації підприємницької діяльності, трудового законодавства та соціального захисту, маркетингу, менеджменту, оподаткування та бухгалтерського обліку тощо. Результатом навчання є розробка та захист бізнес-плану в присутності комісії з питань надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

       І ось після вдалого захисту бізнес-плану людині надається виплата допомоги по безробіттю одноразово.

     Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги, то виплачується її залишок.

     Одноразова виплата допомоги по безробіттю особам передпенсійного віку здійснюється на загальних підставах у розмірі річної суми допомоги. Якщо безробітний вже отримав допомогу по безробіттю протягом 360 календарних днів, то йому може бути виплачено одноразово допомога по безробіттю за наступні 360 календарних днів.

        Всі питання, з якими звертаються клієнти до центру зайнятості досить різноманітні. Для надання даних консультацій залучаються на безоплатній основі спеціалісти органів державної влади, а також представники органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців, профспілок, асоціацій підприємців, банківських установ, бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, фондів підтримки малого підприємництва, лізингових компаній, консультативних центрів, інших підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництва.

       Консультації можуть бути як індивідуальні, так і групові. Індивідуальні консультації надаються компетентними фахівцями на особистому прийомі, в письмовій формі, в телефонному режимі та з використанням електронних засобів. Якщо відповідно до поданих заяв порушуються схожі питання, організовується групова консультація.

        З яких питань надаються консультації?

- З питань законодавства щодо державної реєстрації суб'єктів господарювання;

- ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності;

- податкового законодавства;

- відкриття рахунків у банківських установах;

- пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;

- оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності;

- отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги тощо.

Щоб отримати консультацію, людині потрібно звернутись до державної служби зайнятості із заявою. Протягом 30 днів для неї організують роз’яснення.

           Послуги службою зайнятості надаються безкоштовно.

За 10 місяців 2014 року в Куп’янському міськрайцентрі зайнятості навчалися на курсах «Стратегічне планування та розвиток приватного підприємництва» 27 осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю  58 безробітних, з них – 34 жінки, молоді до 35 років – 24 чол., осіб з інвалідністю - 4.

        Всього було використано за 10 місяців у 2014 р. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для відкриття безробітними власної справи на загальну суму 771258 гривень.

        Найпопулярнішими видами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, надання послуг населенню (бухгалтерських, консультаційних, побутових, ремонтно-будівельних, транспортні перевезення, фотозйомка), сільське господарство (розведення свійських тварин, вирощування рослин).

      Кожен обирає свій шлях. Фахівці ж служби зайнятості бажають майбутнім підприємцям вдалих бізнес-ідей та прибутковості започаткованої справи і завжди готові допомогти втілити мрію в реальність

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/6436 | Переглядів: 290Дата публікації: 15:20 10.11.2014
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання



Статистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru