Пошук
Партнер номер один – роботодавець!
Партнер номер один – роботодавець!

Поділитися новиною:

Партнер номер один – роботодавець!

Найголовнішим напрямом у роботі Куп’янського МРЦЗ є співпраця з роботодавцями. Для служби зайнятості роботодавець – це клієнт номер один, оскільки роботодавці є найважливішими партнерами служби зайнятості у реалізації державної політики зайнятості населення.  Для забезпечення адресної роботи з кожним роботодавцем центр зайнятості на безкоштовній основі використовує широкий спектр послуг.  

           Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями Куп’янського міськрайцентру зайнятості на семінарах проводять роз’яснювальну роботу щодо послуг для роботодавців,  які надає служба зайнятості, користі та переваг для роботодавців від тісної співпраці з службою зайнятості. Особлива увага під час проведення семінарів приділяється ознайомленню з законодавством про зайнятість та практичним його застосуванням. Так, в 2016 році було проведено 91  семінар, в яких взяли участь 973 роботодавці, в 2017 році було проведено 89 семінарів, в яких взяли участь 977 роботодавців.  Зусилля фахівців служби зайнятості спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності соціально вразливих категорій населення  на ринку праці, стимулювання роботодавців до створення  нових робочих місць.

          З метою  супроводу підприємців-початківців, а також розвитку підприємницьких ініціатив та самозайнятості населення на базі Куп’янського міськрайцентру зайнятості вдало функціонує консалтинговий центр. В якому роботодавці мають змогу отримати корисну інформацію не тільки від спеціалістів центру зайнятості, а й висококваліфікованих фахівців державних установ та спеціалізованих організацій.  Протягом 2016 – 2017 року до консалтингового центру звернулось в 2016 році – 126, а в 2017 році - 219 осіб, яким надано  індивідуальні консультації. За час роботи консалтингового центру 9 роботодавців, отримавши інформацію, скористалися можливістю на компенсацію витрат на ЄСВ за 26 працевлаштованих безробітних осіб.  

         Для оперативного добору необхідних кадрів проводяться ярмарки, міні-ярмарки  вакансій, дні кар’єри, у тому числі безпосередньо на території підприємств, а також організовуються співбесіди з претендентами на роботу. При цьому працедавець може використовувати різні форми співбесіди. А саме: онлайн-співбесіда з роботодавцем й інші інноваційні форми роботи– відео резюме та відеопрезентація вакансії (відеоревю).  За 2017 рік було створено 108 відеорезюме та 120 відеоревю.  

         Вдало підібраний персонал  допомагає реалізувати найсміливіші задуми та проекти роботодавця. Тому при підборі претендентів на вільні робочі місця чи вакантні посади роботодавці звертаються до центру зайнятості. На території

Куп’янщини в 2016 році створилось 280 ПОУ,  в 2017 році - 321.  За допомогою в укомплектуванні вакансій до служби зайнятості звернулось в 2016 році 380 роботодавців, якими подано 3152 вакансії, в 2017році – 428, якими подано 3263 вакансії. Всі спеціалісти служби зайнятості використовують широкий вибір послуг з підбору потрібних працівників, намагаючись у найкоротший термін підібрати претендентів, котрі найбільше відповідають необхідним кваліфікаційним вимогам. Так в 2016 році було укомплектовано 3 099 вакансій, а у 2017 році – 3 253 вакансії.

        Одним із напрямів діяльності центру зайнятості є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. На замовлення роботодавця на підставі угод служба зайнятості організовує підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації громадян за тими спеціальностями та професіями, в яких є потреба. Одним із різновидів підвищення кваліфікації є стажування, яке може проводитися безпосередньо на робочому місці.  У 2016 році до професійного навчання за направленням служби зайнятості було залучено 461 безробітних громадян, в 2017 році 674 осіб. Через Харківський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пройшли перепідготовку та підвищили кваліфікацію в  2016 році 170 осіб, в 2017 році - 219 осіб.

      Пропонується також підбір персоналу й для виконання різних видів тимчасових та громадських робіт, що мають неабиякий сенс, адже дозволяють роботодавцю  залучити додаткову робочу силу для виконання некваліфікованої роботи, не відволікаючи основний персонал від виробничого процесу. Так, протягом 2016 року між центром зайнятості та роботодавцями укладено 36 договорів, створено 605 додаткових робочих місць, були залучені до участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру 1186 осіб, в 2017 році між центром зайнятості та роботодавцями укладено 30 договорів, створено 953 додаткових робочих місця, були залучені до участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру 1243 особи.

            Серед основних положень Закону України «Про зайнятість населення» є стимулювання керівників підприємств до створення нових робочих місць шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Підприємцями Куп’янщини на новостворені робочі місця в 2016 році за допомогою служби зайнятості були працевлаштовані 62 особи з числа безробітних, в 2017 році - 60 осіб, за які щомісячно службою зайнятості компенсуються фактичні витрати у розмірі ЄСВ. Додатковим видом заохочення роботодавців є компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб (зарплата та ЄСВ).  В 2016 році було укладено 4 угоди на даний вид компенсації, а в 2017 році -  5 угод . 

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/12038 | Переглядів: 61Дата публікації: 10:42 10.01.2018
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru