Пошук
Захист прав людини
 Захист прав людини

Поділитися новиною:

Захист прав людини

З метою виконання плану заходів в рамках Всеукраїнського тижня права Куп’янський міськрайцентр зайнятості  повідомляє наступне: дотримання прав і свобод особи стало одним з найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави. В Україні вже традиційним стало щорічне проведення заходів до Всеукраїнського тижня права, запровадженого  Указом Президента України від 08 грудня 2008 року.

Відзначення   Всесвітнього дня захисту прав людини пов’язано з тим, що у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Загальна декларація прав людини – перший міжнародно-правовий документ, яки проголосив основні права та свободи людини.

Основним Законом України який визначає права  людини в Україні  є Конституція України. В основному Законі держави  зазначені основні тези щодо прав людини:  людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто  не  може  бути  підданий  катуванню, жорстокому,  нелюдському  або  такому,  що принижує його гідність, поводженню чи покаранню, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність , недоторканність житла, свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право на вільний в’їзд в Україну і виїзд з України, право на свободу думки і слова, на вільне висловлювання своїх поглядів і переконань.

  Статтею  55 Конституції України визначено можливість громадянна  на  звернення за захистом своїх порушених прав до судових установ міжнародних організацій після використання особою національних засобів захисту,  в т.ч. до Європейського суду з прав людини.

Конституцією України  закріплено право кожного направляти письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, які зобов’язані розглядати ці звернення,  вживати  відповідних  заходів  реагування  і  надавати  людині обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.  Така конституційна норма допомагає громадянам реалізовувати свої  конституційні права, поновлювати порушені права.

З метою створення умов для захисту  прав  людини  Державною службою зайнятості України гарантується надання громадянам  послуг в сфері зайнятості .

Соціальні гарантії у сфері зайнятості забезпечуються шляхом: участі у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття; надання безоплатних соціальних послуг, зокрема, інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних, професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з урахуванням попиту на ринку праці, сприяння у працевлаштуванні, зокрема, шляхом фінансової підтримки самозайнятості та реалізації підприємницької ініціативи;  надання особливих гарантій працівникам, які втратили роботу у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці; надання додаткових гарантій для окремих категорій громадян, які не здатні на однакових умовах конкурувати на ринку праці; надання гарантій для осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями.

Згідно ст.43 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067 –VI від 05.07.2012 року ( зі змінами)  визнання громадянина безробітним здійснюється державною службою зайнятості не залежно від  місця проживання  чи місця перебування громадянина шляхом його реєстрації в день звернення за умови відсутності підходящої для нього роботи.  Зареєстровані безробітні мають право на: одержання  інформації про свої права та обов'язки у статусі безробітного, обов'язки державних органів щодо зайнятості та соціального захисту від безробіття; одержання  консультаційних, інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою вибору професії та працевлаштування; одержання  інформації щодо відомостей про себе, які містяться в банку даних державної служби зайнятості, забезпечення їх конфіденційності, якщо особа вважає їх такими; одержання  консультаційної допомоги щодо самостійного пошуку роботи; одержання  послуг з пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; участь в  громадських роботах; безоплатну професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації; матеріальне забезпечення на випадок безробіття, розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності шляхом отримання ваучера. 

Протягом 10 місяців 2017  року усього мали статус безробітної особи у Куп’янському міськрайцентрі зайнятості  3411 чоловік, працевлаштовані 2202 безробітних, з низ 706 осіб з числа квотної категорії та 79 осіб  з інвалідністю. Крім того 681 особа  працевлаштована з числа пошукачів роботи. Започаткували власну справу                    5 осіб з  числа учасників АТО. Середньомісячний розмір допомоги по безробіттю підвищився в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року з 1317 грн. до 1795 грн.   

Провідний юрисконсульт Куп’янського  міськрайцентру зайнятості   Гуськова Л.

 

Web-адреса: cz.kupyansk.info/news/id/11733 | Переглядів: 42Дата публікації: 09:22 05.12.2017
Керівництво

директор Куп’янського міськрайцентру зайнятості

Коваленко

Олена Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСтатистика
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru